יזמות עיסקית

0013


כל אימת שמדברים על הצורך לסייע לעסקים קטנים ובינוניים מועלית כמעט אוטומטית דמותו של עסק בשלביו הראשונים הזקוק להדרכה, לימוד, ליווי וסיוע פיננסי או לחלופין, דמותו של עסק קטן או בינוני שנקלע לקשיים כספיים וזקוק לאשראי מסובסד על מנת להיחלץ ממצוקתו.


0016


לפני שמתחילים לפעול במסגרת עסקית חייבים לפתוח תיקים במס הכנסה ובמע"מ. בהקדם האפשרי יש לפתוח תיק גם בביטוח לאומי. מי שמתכוון להעסיק עובדים ו/או קבלני משנה ו/או לשלם דמי שכירות מחויב לפתוח גם תיק ניכויים אצל שלטונות מס הכנסה.


0018

 

נהוג לחשוב כי ליזם המצליח סט תכונות שמסייע להצלחת העסק. דוגמאות לתכונות מובילות מסוג זה הן: עצמאות, יצירתיות, כישורים בינאישיים, בטחון עצמי, לקיחת סיכונים, אחריות ומנהיגות.

 

0020

 

העסק עובד יפה אבל אתם רוצה יותר. הנה 12 רעיונות שיעזרו לכם לקחת את העסק הביתי לרמה חדשה. "קטן זה יפה"

0021


תוחלת החיים שהתארכה, הבריאות הטובה והמעבר לעיסוקים שלא דורשים כוח פיזי, מאפשרת לאנשים לעבוד עד גיל הרבה יותר מאוחר מבעבר. אך אין זה סוד כי בישראל קשה מאד לבעלי מקצוע מעל גיל 50 למצוא עבודה. בעקבות זאת מגיעים גם אנשים מבוגרים לחשוב על שנוי כיוון והפיכה לעצמאים. כאשר שוקלים שינויי שכזה במעבר לעיסוק עצמאי, יש לחשוב על שני כיוונים: המשך עיסוק בתחום המקצועי או הפיכת תחביב למקצוע.


0023

 

עבודת רקע והכנות מוקדמות הערך את יתרונותיך וחולשותיך קבע מטרות אישיות ועיסקיות ברות השגה

0027


קהל יעד/מטרה / סיבת הפניה לקהל זה / מהו צורך של השוק ואין לו מענה זמין / בדיקת אפקטיביות הרעיון בדרך של עלות/תועלת. / דרכי הגעה לקהל היעד /מהו החידוש הנותן את היתרון היחסי.

0032


כמחצית מהעסקים הקטנים אותם אני מלווה הינם עסקים חדשים. מידי יום אני פוגשת יזמים חדשים בעלי מומחיות או רקע בתחום המקצועי שבו הם מתחילים לפעול, אך ללא ידע וניסיון ניהולי. בכתבה זו קיבצתי 7 טיפים מהותיים לבעלי עסק חדש.

 
  • ר.ס.ס. פוסטים אחרונים
  • הדפס עמוד זה
  • ספר לחבר
  • הוסף לפייסבוק
  • הוסף לגוגל סימניות
 


 
* שם:
* אימייל:
Captcha